Téma: Aura Z1

Tento zosik sa objavil v drazbe za 2000Sk, zaujima ma, aky ma vykon, cim je to osadene, ci je to len koncovy stupen alebo to ma aj predzosilnovac a prepinac vstupov, lebo na celnom paneli je len volume (podla obr.).
Na stranke vyrobcu o tom nic nieje, gugl tiez nic relevantne nevypluvol.

Na fore som nasiel ako majitela takeho kusku franka, tak ta prosim pripadne o help.
Ci sa to za tu cenu oplati kupit.

Re: Aura Z1

No, já bych za to ty prachy nedal.

Je to zjednodušená verze klasickýho transiwattu 140, bez korekcí.

Přepínání vstupů není - všechny vstupy jsou propojený přes odpory, co zapneš, to hraje.

Web

Re: Aura Z1

Frank si ho nechal potunit u Sinclaira a prý by do toho dnes už nešel.

(upravil sinclair 12. 3. 2008 15:44)

Re: Aura Z1

Ať se vyjádří Ferenc. Já na jeho Auře dělal výkon /původně to dávalo kvůli silně nesymetrické limitaci a blbým koncákům jen asi 2x30W/, ESR výstupních elytů, slušný zdroj, zpožděné připojení reproduktorů a stínicí přepážku kvůli odstupu. Podle mě z toho byl dosti slušný a výkonný zesilovač, daleko slušnější než všechny AZSka.

Web

Re: Aura Z1

Dobře vytuněný TW44/AZS223 hraje líp. Frankův stroj jsem slyšel.

Web

Re: Aura Z1

Já myslel AZSka, co mají kýblvazbu, tedy 215-217-218-220.

Web

Re: Aura Z1

Tož to je jiná, sorry.

Web

Re: Aura Z1

Tak hele. Já to koupil kdysi za 1500, neměl jsem nic. Až pak jsem zjistil, že to je napiču dokurvený a poslal Leošovi. Oprava a tuning stál 1500. Takže zes za 3 litry. Za ti se dá sehnat i lepší. A tuning je opravdu nutnej, minimálně poťák a přidat zpožděný připojení výstupů. Já dostal ještě kýbl, hromadu trandů a tak...

A ke zvuku? Má to subjektivně trochu víc vejšek, tterý jsou klasika hrách o zeď. Basy to má překvapivě dobrý (to dělaj ty paralelně řazený kondy na výstupu) Jinak zestavu Denon DVD1710 + sAura + ARS944 poslouchám spokojeně už nějakej ten pátek.

Re: Aura Z1

Ako citam, dobre, ze som po tom neklikol, asi by som lutoval. Cakal som, ze to bude nejaka zaujimavo hrajuca klasika, ale dat za to 2litre a este to tunit, to nie.
Dik za info.

Re: Aura Z1

Já bych si ji koupil pro sebe do sbírky - jako takové memento konce výroby Transiwattů v Čechách smile, ale dva bych za to taky nedal. Max. 1500 a to by musela být vzhledově opravdu pěkná.
Jinak kdybyste narazili na Z5, tak to je obvodově lautr to samý, jen v jiné /"klasické"/ kastli šířky 430 mm.

Web

Re: Aura Z1

A jak je to na tom s rychlostí v porovnání s AZS? Kdysi jsem viděl specifikace podle nichž to běhá do 60kHz

Re: Aura Z1

Komar.., ja by som to nebral. 2x30, ako sa tu spomina je malo. To si radsej kup stavebnicu s LM3886  www.teb.sk aj s korekciami a prepinacom na 4 vstupy. Mam to a hra to celkom fajn a za 800SK? no nekup to. Dokupis si maly toroid a skrinku a mas to asi tak za 1700-2000 sk. Skus to smile

Re: Aura Z1

Moje aura má dvakrát šede smile

Re: Aura Z1

Nemáte od toho někdo schéma? Mi to kamarád přinesl a ono to hraje slabě a jen jeden kanál... A nevíte, na co je uvnitř ten isostat přepínač?

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:48)

Re: Aura Z1

.

Re: Aura Z1

Díky, to určitě pomůže. Musím ještě zjistit na co je uvnitř ten přepínač. Asi měl být ovládán z čelního panelu vpravo dole vedle kličky od hlasitosti a chybí tam nějaká tyčka.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:48)

Re: Aura Z1

.

(upravil Nepér 27. 9. 2012 0:35)

Re: Aura Z1

Tak v tom případě ta tyčka chybí. Jsou tam KD607/17. A dva ovladací potenciometry, pro každý kanál zvlášť, asi nějaká divná verze...
https://dl.dropbox.com/u/61056268/IMG_4023.jpg
https://dl.dropbox.com/u/61056268/IMG_4024.jpg

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:47)

Re: Aura Z1

.

Re: Aura Z1

Tady jsou dva dvojité potenciometry, ale u toho na původním místě je zapojená jen jedna polovina a trojlinkou je to připojeno ke druhému, také dvojitému a stejně napůl využitému, potenciometru. Je to zřejmě nezávislá regulace pro levý a pravý kanál.