Re: DPA 110 > 223

Trandy jsou na hranolu přímo- lepší převod tepla i proudu...

Re: DPA 110 > 223

Jenom doplním (protože jsme v threadu DPA223) že hranolky se týjají DPA222, nikoliv 223.

Web

Re: DPA 110 > 223

Kto chce, môže dať hranolky aj na 223

Re: DPA 110 > 223

A jak?

Web

Re: DPA 110 > 223

Předpokládám, že ten hranol je potom třeba odizolovat od chladiče nějakým tepelně vodivým materialem. Jakým?

Re: DPA 110 > 223

Že ich nechá prečnievať na bok dosky a tam ich prichití k chladiču
Alebo dosku namontuje na jednu hliníkovu dosku (lepšia montáž a oživovanie) a tú potom na chladič

Re: DPA 110 > 223

Slušná prasárna smile A k desce je přichytíš jak? Viděl jsi někdy desku DPA223?

Web

Re: DPA 110 > 223

Ano, mám 2 neosadené doma
Pripevnili by sa normálne stlpikmi a zo spodu zapustia hlavy skrutiek aby to neprekážalo chladiču.
Ale netvrdím, že to tak urobím aj ja smile

Re: DPA 110 > 223

IMHO to je ptákovina.

Web

Re: DPA 110 > 223

Ze strany chladiče by šel dát šroub se zápustnou hlavou a bylo by.

Web

Re: DPA 110 > 223

V Aldaxu jsou černě eloxované přesně vyvrtané chladiče přímo pro DPA223.

Web

Re: DPA 110 > 223

Sinclair: nemáte prosím Vás ešte 2x súčiastkový set na 223 (bez dosiek) v Aldaxe? Dnes som si to chcel objednať v Eshope a už tam taká možnosť nie je. Nenazbierali by sa u Vás ešte 2 sady? Ja tu určite nezoženiem 100% originály polovodičov. A asi by som vzal aj 2kusy chladičov.
Dík za odpoved.

Re: DPA 110 > 223

Ne, bohužel, tato možnost tady není. Tak to od počátku bylo dohodnuto, že prodej desek v Aldaxu bude svázán s prodejem součástkových setů. Chladiče ještě jsou.

Web

Re: DPA 110 > 223

Veď samotné sady súčiastok sa v ALDAXE donedávna (asi do 15.6) predávali. Chápem, že nikomu nepredáte samotné dosky, ale prečo by sa nemohli predávať komplety súčiastok?

(upravil avomet 1. 7. 2010 13:38)

Re: DPA 110 > 223

V sestavě domácího kina na pozici centru používám 223ku, při vypnutí subwooferu sem zapomněl centr zeslabit a stalo se to, že z centru se ozvalo lupnutí, achranný modul SPP1 zafungoval, v jedné větvi shořela pojístka, ale bohužel i tanzistory. Poradíte nějaké řešení, aby se mi to příště nestalo...:(

(upravil sinclair 1. 7. 2010 13:05)

Re: DPA 110 > 223

DPA223 a SHOŘET? To je nějaký divný...

Marečku, napiš přímo Pierrovi na pierre@aldax.cz nebo info@aldax.cz a dohodněte se. Myslím, že prodej samotných součástkových setů by neměl být problém, pokud ovšem do nich Pierre všechno má. Vyletělo toho už dost velké množství a já nevím, kolik materiálu konkrétně na 223 objednával.

Web

Re: DPA 110 > 223

Dnes byl můj DPA223 s upravenými kompenzacemi u pana Dudka na kontrole. Byl shledán plně OK měřením i poslechem.

Panu Dudkovi moc děkuju za laskavost a čas, který mi věnoval! Také za to, že jsem v přímém porovnání slyšel, o kolik je TYA oproti DPA223 kvalitativně dál smile

Web

Re: DPA 110 > 223

Také dodatečně děkuji panu Dudkovi a pokud to není tajné, rád bych se zeptal na ty vylepšené kompenzace.Možná i všichni majitelé 223.

Re: DPA 110 > 223

Předpokladem je JFET verze, se kterou se dá daleko víc "čarovat", díky výhodným parametrům JFETů má vyšší rezervu ve stabilitě než verze s bipoláry. U verze s bipoláry je možno aplikovat podobný postup, vyžaduje to však navíc poměrně složité "vzdušné" přidání 4 rezistorů a výsledky (měřené ani poslechové) nejsou tak dobré jako u FETů.

C11 se z 270p sníží na 100p.
C12 nebo R27 (popř.obojí) se vyndá ven.
Paralelně ke zpětnovazebnímu rezistoru R30 se ze strany spojů připájí keramický kond 33p 500V.

Já jsem ještě mezi horní konec R42 a spodní konec R41 připojil "odbuzovací" kondenzátor 1u. Tahle úprava (byť funguje a sníží THD na 20 kHz na polovinu původní hodnoty) se mnohým nelíbí, tak to nechám na vašem vkusu.

Po úpravě vřele doporučuji kontrolu přenosu obdélníkových průběhu 1 kHz a 10 kHz do 4 ohmové zátěže s dočasně odpojeným kondenzátorem C2. Obdélník musí být zcela čistý, měl by být i bez "kudrlinek" na náběžných a  sestupných hranách. Měříme od slabého vybuzení až do limitace. Tvar obdélníku musí být cca stejný pro libovolné vybuzení až k hranici limitace. Poté zase C2 vrátíme na jeho místo.

S panem Dudkem jsme stejného názoru, že tato úprava, protože zachovává stejnou šířku pásma a nezasahuje do výstupních RLC obvodů, nijak nezhorší chování do komplexní zátěže (které je dána zejména oněmi výstupními RLC obvody). Bohužel nás již tlačil čas, tak nedošlo k laboratornímu ověření.

Takto upravený modul dosahuje hodnoty THD+N 0,005% (1 kHz) a 0,02% (20 kHz). Uvedeny nejhorší hodnoty - závisí to pochopitelně na vybuzení. Šířka pásma je stejně jako u původní verze lehce přes 100 kHz nezávisle na vybuzení - ani při plném výkonu není (stejně jako u původní verze) omezena rychlostí přeběhu zesilovače (ta by dovolila jít až někam k 200 kHz, ne-li výš). Chování v limitaci je stejně vzorné jako u původní verze.

Prosím všechny, kdo tuto úpravu vyzkouší, o sdělení svých zkušeností. Zatím byla ověřena jen na dvou kusech, nemohu zaručit, že vlivem tolerancí součástek nebude někoho trochu zlobit. Ale neměla by, stále to není hnané "na krev". Nerad však dělám ukvapené závěry z chování dvou kusů, které jsem si notabene sám vymazlil smile

Rád bych ještě dodal svůj subjektivní názor, prosím, není to výzva k flame a dohadům: DPA223 jsou navzdory své jednoduchosti výjimečně kvalitní zesilovače. Mezi dostupnými stavebnicemi a moduly (s výjimkou většího bráchy DPA222), pokud jsem něco nepřehlédl, nemají konkurenci. Jde o vstupní bránu k opravdu kvalitnímu poslechu, dostupnou snad pro každého. Mám z nich velkou radost a ještě jednou děkuji panu Dudkovi za jejich zpřístupnění!

Web

(upravil reeb 3. 8. 2010 22:08)

Re: DPA 110 > 223

opamp napsal:

DPA223 jsou navzdory své jednoduchosti výjimečně kvalitní zesilovače. Mezi dostupnými stavebnicemi a moduly (s výjimkou většího bráchy DPA222), pokud jsem něco nepřehlédl, nemají konkurenci. Jde o vstupní bránu k opravdu kvalitnímu poslechu, dostupnou snad pro každého.

Kopu spíš za mosfetová DPA ale plný souhlas smile

Web