Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač pro satelity (max. 100W)

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

Pánové, pořád se nějak nemůžu rozhoupat s výběrem zesilovače pro satelitní repro. Výkon 60 (max.100)W 4ohm. Původně jsem uvažoval o LM3886, ale protože jsem (poněkud ješitně) usoudil, že už nějaké ty zkušenosti přeci jenom mám, chtěl bych se pustit do něčeho poněkud lepšího. Potřebuji, aby to nemělo příliš kravskou desku, aby se vešlo 5 kanálů do jedné krabice.
Z dostupných bych to viděl asi na V-MOS 60, nebo Symasym 5.
Zajímal by mě názor zkušených. Který z výše uvedených zesilovačů zvolit? Prioritou je zvuková kvalita, výkon až na druhém místě.

(Samozřejmě se nabízí také možnost koupit stavebnici, např. SPS z Aldaxu, ale moje výše zmíněná ješitnost mě nutí jít cestou DIY včetně výroby DPS).

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

Ještě se tu motal projekt LEVEX LVA100 nebo tak nějak, to taky nevypadalo špatně. I když já nejsem příznivcem ultrarychlých zesilovačů.

Web

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

symasym, overené, veľmi malá DPS, rýchle, na satelity veľmi dobré a požadovaný výkon dá aj s jedným párom konc. trandov

Web

(upravil opamp 30. 11. 2009 15:25)

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

V-MOS pro jeho velmi sympatický zvuk za pár kaček smile

Samozřejmě, pro fajnšmekry ten LEVEX, věřím mu.

Web

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

V-MOS hraje naprosto suprove,muzu ho jen doporucit.

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

ja zas SYMACa nedoporucujem na satality, na vyskach je zastrety ako deka.

Web

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

Tak mám dojem, že každý chválí to svoje, co osobně ubastlil. Mě by ale docela zajímal názor někoho, kdo stavěl oba zesilovače, a tudíž má opravdu možnost srovnání.
   Popravdě o V-MOSu jsem ještě nikde nic špatného nečetl. I zkušení audio matadoři o něm mluví celkem s uznáním, i přez jeho stáří. Říkám si ale, jestli není škoda ho použít pro satelity, když každý kdo s ním má zkušenost, hovoří o naprosto neuvěřitelném přednesu basů.
   O zesilovači Symasym jsem toho zdaleka tolik nenašel. A názory na něj nejsou ani vyloženě negativní, ovšem na prdel si z něj zřejmě taky ještě nikdo nesedl. Autor drobných úprav pro Toshiby 2SC5200/2SA1943 pan Pavel Macura ovšem chválou nešetří. Macuru lze určitě považovat za top audiofila, a jeho názor hovoří ve prospěch zesíku Symasym.
   Líbí se mi opampovo vyjádření "sympatický zvuk". O TO JDE. Prostě pěkný zvuk. K čemu je honba za nulovým zkreslením, odstupem přez 110dB, a extrémní rychlostí? Přesný, analytický zvyk je sice dobrá věc, ale k čemu to je, když výsledný zvuk je v podstatě nudný, a navíc naprosto nekompromisně odhalí neduhy např. u formátu MP3. A kdo má trochu širší hudební záběr a nemá poslanecký plat, ten se dnes mp trojkám atd. nevyhne.
   Ortodoxní hifi-magoři se možná chytají za hlavu, ale podle mě je analyticky přesný zesilovač (nota bene bez korekcí) pro normálního smrtelníka k lejnu.
   Kámoš si koupil sluchátka Beyerdynamic DT990 a k nim excelentní sluchátkový zesilovač, dohromady téměř za 15 tis. Když to připojil k počítači, nastalo mírné rozčarování. Ve zvuku se sice najednou objevilo spoustu detailů, které stará aparatůra neuměla zahrát, ale ruku v ruce s tím i věškerý xindl způsobený konverzí formátů. (To jen tak na okraj).

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

Já zastávám názoru, že kvalitní zesilovač je potřeba, ale nejvíce se na zvuku projeví reprosoustavy. A klidně bych se nebál říci 30% zesilovač, 70% reprosoustavy.

Web

(upravil joži 30. 11. 2009 22:59)

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

Vasi to jo, ale rozdiel medzi mojim upravenym leachom a Symacom na tých istych bednach bol markantny. konretne to boli AZS850tky


nikoho nepresviedcam, len som dal vysledok porovnavania.

Web

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

ARS 850? smile tak to je pomerne špecifická reprosústava, na ktorej neviem prečo, ale plno inde výborne hrajúcich zosíkov (SPV, a ako vidím aj pôvodný symasym) hrá navýškach ako pod dekou, royumejme s poriadnym útlmom, pričom zo zosíku lezie signál v celom pásme ako má byť... neviem čím to je, azda pomalosťou konca (i keď 15V/us považujem na doma za plne dostačujúce) alebo extrémou prekombinovanosťou výhybkz 850 smile

Web

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

Vždycky mě zaujme na výběru reprosoustav to, že je nutné k jejich správnému výběru uvést  značku či typ zesilovače nebo AVR, aby si spolu zvukově "sedly".
A tady se vybírá zesilovač bez znalosti reprosoustav. Neměl by se analogicky "napasovat" na konkrétní bedny?

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

to ani nie, kým nejde o dáky extrém. ide skôr o porovnateľnú kvalitatívnu úroveň

Web

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

To Vasi:
   Tak to je přesně to, co jsem nechtěl slyšet. Jako kdybys řekl: "nezáleží jaké máš auto, záleží po jaké jedeš silnici". Mě šlo o srovnání zesilovačů ve stejných provozních podmínkách, se stejnými bednami, se stejným zdrojem NF signálu.
To Joži:
   To že ten Sym hraje výšky "pod dekou", to je dost zásadní faux pas při použití pro satelity. Tím zřejmě právě ukončil své působení v této mini "hitparádě" zesilovačů.
   Ten V-MOS to zřejmě asi opravdu vyhraje. V jeho neprospěch sice hovoří slabší výkon, trochu problém s dostupností originál TR Tesla KUN.... a nutnost pomocného zdroje pro kladnou větev Ucc, což ale zdaleka nejsou tak nepřekonatelné problémy. Bude to chtít si těch KUNů koupit pár navíc (dokud ještě jsou), kdyby se v budoucnu náhodou některý odporoučel.
   Trochu mě to svádí k myšlence použít V-MOS i pro woofer. Resp. pro wooofery. Použít dva. Umístit je na zem do rohů pod přední satelity, když umí tak nádherné basy. V místnosti cca 5x5m by při normální hlasitosti měly bóóhatě stíhat. Původně jsem myslel pro woofer leacha. Jestli to ale není na doma zbytečně moc.
To opamp:
   Je to sice hezký, že tomu Levexu věříš, ale zatím se mi jaksi nepodařilo najít nikoho (kromě autora), kdo by ho postavil, a poskytl jakousi recenzi. Já potřebuji postavit funkční zesík, ověřený letitou praxí.

Připojí se ještě někdo s další nominací do hitparáda DIY zesilovačů do 100W?
Zatím tu máme:
-V-MOS 60
-Symasym5
-Levex LVA100

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

např. BA-200 smile

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

Co Leach? I když nemá zcela nejmenší desku....

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

..... srandičky ......
Říkal jsem max. 100W. Spíš míň. Stavět leacha pro satelity do obýváku? I když se dá provozovat pouze s jedním párem koncových Tr, stejně se mi to zdá zbytečné.
   Docela jsem zvědav, jestli se najde konec, který to tomu V-MOSu natře. Myšleno ve stejné výkonostní a cenové hladině.

(upravil opamp 1. 12. 2009 11:35)

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

V-MOS je v originále (firemní literatura firmy Siemens, 70. - 80. léta) osazen nějakými BUZ, které jsou snad stále dostupné. Kamarád udělal pár menších nutných úprav a narval tam nějaké "svářecí" trandy IXYS, valí mu to 200W / 4 smile

Symasym se mi bohužel zvukově nelíbil, nenadchla ani SPV100. Naopak SPV250 se mi líbila, byť to je skoro identická topologie.
Souhlasím s redyurim, na některých bednách se i relativně malé nedostatky relativně slušných zesilovačů (slew-rate, charakter THD na výškách) nemilosrdně demaskují.

No a co upravit na modernější součástky klasiku DPA220? I když tím vznikne defakto LEVEX smile

Web

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

hm, trachto nebuď tak skromný, co se týká výkonu zesilovače. Je třeba uvědomit si, že satelity budou mít impedanci 8 Ohm, účinnost 86 dB a rázem zjistíš, že 100W pro kvalitní poslech je tak na hraně i v pokojíčku. Rozumněj, nejedná se o kravál, nýbrž o zaručený přenos signálových špiček. Pouštím si hudbu v obyváku na zesilovač s 2x SPV-250P v rozumné míře a tam je právě poznat ten správný dech předimenzovaného zesilovače. Něco k tomu jsem napsal i u aldaxů:
http://www.aldax.cz/index.php?tab=4& … svrcina250

Ondro, to samé si myslím o oné výkonové rezervě o rozdílech SPV-100 versus SPV-250P pro domácí hifi bedny.

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

aké satelity to inak budú?
ono, symasym nehrá výšky pod dekou, naopak, veľmi dobre, v stredovom pásme asi nejlepšie diy čo som počul. len na niektorých, veľmi ojedinelých výkybkách sa to prejaví divne, aj keď je papierovo všetko OK - výkon, šírka pásma, thd, rýchkosť, DF....

Web

Re: Zesilovač pro satelity (max. 100W)

Joži, ono na mojich bedniach dačo porovnávať, to asi nieje to najlepšie... Každopádne tu najlepšie zo skúšaných zosov symasym, AZS218, Leach, LVA100-222Z, AZK052, SPV100 najlepšie hrali LVA a Leach. Ale bedne to ideálne niesú, miestnosť tiež nahovno. Symáč mám, za tie prachy sa to dá. Čokoľvek zo spomínaného si vyberieš, dobre spravíš. Radšej kvalitný zdroj signálu a dobré bedne.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač pro satelity (max. 100W)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£