Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 6)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 113]

(upravil pistole 28. 10. 2009 8:23)

Téma: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Otevírám předběžnou diskuzi na toto téma.
nejprve než začnu popisovat technické záležitosti několik pravidel.
1. diskuze bude pouze na téma absolutně top
2. nepřeji si zde žádné příspěvky typu tesla, beyma, dayton, monacor a jiné srágory
3. žádné spamy ani debilní komentáře, pokud k tématu nemá někdo co říct držte jazyk za zuby
4. Moderátory žádám aby OT příspěvky nemilosrdně likvidovali
5. pokud se příspěvky přemnoží a moderátoři tomu nezatnou tipec - vlákno nemilosrdně smažu bez náhrady
6. pokud mne nemáte rádi, nebo si myslíte, že nevím co dělám,  na což máte nezadatelný právo tak sem nic nepište a budete mít klid. já po vás taky nic nechci.
7. nechtějte po mně odkazy, ceny a podobně- na to je GŮGL !!l

dále nebudu odpovídat na dotazy ve formátu sms níže vysvětlím

tazatel : pistole co říkáš na tenhle měnič za 200eur?
pistole: dobrý
tazatel: a co měnič xyz - myslíš že je lepší
pistole: co považuješ za lepší?
tazatel: ještě zvažuji zyx co ty na to jde mi hlavně o to aby dobře podával rytmus hudby..
pistole hmm2???
tazatel : hele já vlastně nemám vůbec prachy co myslíš nebude nakonec stačit ARN 188 ?? který typ bys mi doporučil a když je dám do bandpasu bude to mýt pořádný basy? Chtěl bych tím osadit sub v mojí Š120gls....

omlouvám se za rozvláčný úvod ale snad jsem dal dost jasně najevo o čem se zde nehodlám bavit.

v druhém příspěvku rozvedu o čem se bavit hodlám, také návrhy jsem ochoten přijímat ale jasně jsem vymezil odkud návrhy neakceptuji. Dále taky nebudu odpoivídat na dotazy odkud hraje daný měnič Minimální přípustná úroveň diskutujících je, že si umí přečíst datasheet a obsluhovat aspoň win-isd a ví co se stane když se změní sériový odpor:

No a teď tedy jaké jsou možnosti

Rád bych aby bedna měla nějakých 87 db což předpokládá osazení nominálně 90 db Basákem. aby spodek pásma nebudil úsměv je nutné použít reproduktory cca 12" takže bedna bude mít základní basový rozměr jednoho Machalíka (1M) víc se mi nechce kvůli problematické truhlařině.
Bohužel jediný použitelný 11" eton-11 výrobce zprasil tím že membránu u nových kusů spáchal z nějakých zelených blitek takže No more!  Ze zaplatitelných desetipalců přichází v úvahu už jenom skenspík revelator - toto už je ale silně očesané řešení a ani se mi do toho moc nechce.
Základní stavební matroš bude Papír nebo polypropylen a pásek na vrchu.

níže uvedu několik pracovních variant a lidi co by do něčeho takovýho šli tak dejte vědět co a jak.

Varianta 1. - nejlevnější bude osazena 12" SB acostics (200E) / 7"-skenspík revelator (200E) / Eton ER4 (280E) jako opve by bylo možné zkusit nějakej ten obří fountek nebo aurum kentus (typ G5i) ale bez záruky výsledku , možná i něco jinýho ale nevím
Varianta 2. - střední řešení 12" Visáč /revelator7" /ER4 bez dalšího komentáře
Varianta 3. - AT12" (700E)/AT7" (280E) / ER4 (280E), RAAL, Raven, Mundorf (500E)

Pokud někdo již vlastní eton12" , který až tak rád nemám jsem ochoten na něj upravit výhybku v rámci projektu.
vývojové náklady bych zatím neřešil ale budou cca 2x takové za stejných podmínek jako byl projekt monacor pokud někdo dodá měniče a zkušební bastlbedny. Docela rozumný by bylo kdyby bedny byly na každý pásmo zvlášť aby se daly libovolně prohazovat (MTW , nebo TMW)

Všechny bedny budou bassreflex - nebudu vysvětlovat proč přečtěte si Sýkoru.

Od lidí kromě komentářů ořekávám vždy stanovisko která z variant A/B/C je jim bližší . (přičemž hlasy irelevantních přispěvatelů nebudu brát v potaz)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Pre mňa by bola správna varianta 2, pohybuje sa ešte v zaplatiteľnej oblasti.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Dúfam, že otázky neporušujú pravidlá:  Uvažuješ len pasív?  Ak už niečo nekompromisné, prečo nie 4- pásmo s min. 1.5Machalíkom na spodok?

(upravil pistole 17. 7. 2009 22:04)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

velikost- vysvětlil jsem to výše....
aktiv  - asi ne ...pochybuji že byste byli schopni uplatit ještě dva 100 tisícový zesilovače nutný na provoz takovýho zařízení, to už vás vyjde levnějš i vexle z mundorfů. Navíc aktiv předpokládá použití operačních zesilovačů a clc koncept nevidím jako řešení (příliš složité)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Přikláním se k variantě 2.
Nabízím výrobu basstl bedny. smile

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

já mám ten zmiňovaný Eton 12" takže asi by mi byla nejblíž modifikace na variantu 3, Eton 12" - AT 7" - Eton ER4 nebo raději RAAL. zvažuju ještě i ten Scanspeak. Je to měnič, který je už známý a dobrý, takže je to taková sázka na jistotu, ovšem výsledek kombinace papír a tvrdá membrána tedy  Eton 12" - Revelator 7" - ER4 nebo RAAL by možná už tak jistý nebyl.

(upravil pistole 18. 7. 2009 13:03)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

není problém! - tvrdá membrána je jenom na basech tam se nejmíň projevuje jejich blbý zabarvení. Koneckonců moje současná kombinace je přesně taková.
Jinak Eton u mne skončil po tom co jsem viděl od TomášeT ten zelenej hnus - nikdy víc!

(upravil dokken 18. 7. 2009 13:53)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

a co SB acoustics 7" ze stejný stáje, aspon by to nebylo každej pes jiná ves a taky na design bych se zaměřil, když za to takový prachy ať to není zas vobyčená almara..zešikmení čelní stěny, separátní kabinety apod.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Tome, neni to tak strasne, zalezi taky na tom kdy to fotis, toto bylo na primem svetle pod oknem. Muzu te ubezpecit ze to neni tak hrozne jak se na prvni pohled zda, nicmene vyhovovala by mi taky trochu tmavsi, o tom zadna. Pokusim se to nejak vyfotit treba s nesim vseobecne znamym. Nicmene pokud by do toho neustale svitilo slunko, tak je to fakt zelene.

Vyfotim to ale az za par dni, nemam po ruce vhodny fotak...

(upravil pistole 23. 7. 2009 23:55)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

SB 17 - NE ! (není to špatný ale nesplňuje některý z dříve uvedených kritérií)

byla by to možná zajímavá kombinace se zaplatitelným ale poněkud hůře dostupným NEO8 !

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Můžu se zeptat, jak to vypadá s tímto projektem?

(upravil pistole 13. 10. 2009 13:40)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

zatím se nic neděje - já na to teď
a) nemám čas
b) nemám chuť neb jsem dva projekty dokončil a chci mít chvíli doma pořádek.
c) není na to zatím dostatek lidí...


jinak ale řeším otázku dalšího možného komunitního projektu v kategorii o třídu níž ... (bude to: pásek/5"/8-10-12")
Takže tímto otvírám diskuzi na téma co s tím...

výšky jsou již vybrané (cenová kategorie- pásek do 2000/ks)
středy taky  5" papír (cenová kategorie cca 2000/ks)
oboje jsou za danou cenu věci silně překračující očekávání a v tomto pásmu půjde jednoznačně o highend i když ne kvality revelatorů , ale lepší než třeba etony nebo visatony.

basy: nejsem zatím rozhodnut , pokud bych měl použít odpovídající kategorii basáků ke zbytku pásma tak to budou kousky minimálně třídy 4k/kus a více ale alternativa je i použít relativně laciný basák a rezignovat na top kvalitu spodního pásma. jediné co vím, že to bude papír - maximálně hliník a nebo polyprop.
možnosti jsou:
8" - kompromisní varianta W200S od visáče (1,5k)

10"a) kompromisnější ale sklepní W250S (2k)
10"b) seasy (ca26 nebo AL26) (3-4k)
10"c) Monacor (3,3k)
10"d) AL dayton (2,2k)

12"v případě že bysme to vzali opravdu od podlahy tak např. SB34NR ale ten by spíš volal po větším střeďáku


projekt by v žádném případě nesuploval projekt monacor - byl by celkově jiný a jinde. s 8" by to byla malá třípásmovka s 10" kompaktní třípásmovka s top výškami a vyššími středy u dvanáctipalce nevím co by z toho vylezlo.
pokud máte někdo rozumnej nápad a je něco do čeho byste chtěli jít sem s tím, přesněji ani tak nežádám o radu co pod to, jako spíš o názor o co by byl zájem


samozřejmě že jestli se tu rozvinou debilní kecy tak to tady celý smažu.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Víš asi, že něčemu takovýmu sem nakloněnej. Maximálně by mi vyhovoval pásek nahoře, co pod to bych nechal spíš asi na tobě, ale z těch basáků mi toho moc nevyhovuje. Mě by se líbil L26 nebo SB29 jako naprostý minimum. Případně 3é cm žluťák od monacoru. Ta SB 34 by se mi taky vcelku líbila. Pokud by to mělo mít menší basák, tak bych jich chtěl zase víc. Ale  nevím, jestli bych měl šanci s těmahle požadavkama v tomto projektu uspět.

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Jsou ta již vybraná repra  - středy/výšky běžně dostupná v Česku, nebo by se musela objednávat formou hromadné objednávky z venku. Po nějakém pěkném 3 p.  se divám, takže bych přispěl finančně na  vývoj a realizoval až přijde na řadu .....

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Nejspis to tady nepatri, ale jednomu jsem se vcera priucil. A to ze zbozi ma svoji cenu a levny reprak bude hrat jako levny reprak a lip to s nim proste nepujde. Cest vyjimkam.. Jelikoz mam nejake ty digitalni hracky kde si muzu alespon trochu hrat s frekvencema, zkusil jsem focal za visaton a potom poprve jsem vyzkousel accutonni vysky. A sel jsem do kolen, uplne mne to sejmulo, rozdil oproti focalum pri prime vymene a mirne jinemu nastaveni je neco jako jizda ve felicii nebo S-class medvedovi. Hodne mne to odrovnalo, cekal jsem rozdil, ne ovsem tolik zdrcujici. Jenom vymenou vyskace jsou ty bedny na zcela jinem levelu. Jinymi slovy jak mne predtim focaly vyhovovaly, tak ted mne primou umerou serou. Mozna mne serou jeste o kus vic. O visacich psat nebudu, to byla spis tragikomedie. Proto bych si osobne asi poridil co mozna nejlepsi menice.

(upravil pistole 14. 10. 2009 16:52)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

SB 29 je taky ve hře (ale pozor! má extrémně nízkou citlivost) , ale je dražší než všechny jmenované - to už je na zvážení třeba i skenspík . Podle mne kvalitativně vyvážený basák k daným měničům je ten CA26, L26 a SB nebo zmuchlanej skenspík clasic Další alternativou je 10" usher.

Dostupnost : rozhodně zahraničí a ani to nepůjde od jednoho dodavatele. Bohužel sortiment prodejců a to i takových jako je BMM je nedostatečný - prakticky se od nich nedá postavit ucelená bedna. Vyjímkou by byla leda maximalistická verze revelator/ER4/Audiotechnology 12" ta by se dala zkompletovat v BMM. Ale pokud chci jít do něčeho lacinějšího tak se musí kombinovat.

Rotr: a co je tvoje představa na spodku ? 10/12/8 " ??

(upravil petrk 21. 10. 2009 19:57)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Docela bych se taky přidal k té midvariantě - příspěvek i časování na zimu je pro mne naprosto v pohodě.
Do osazení svými (ne)zkušenostmi nemám co mluvit. Spíš preferuji  design - "lehčí" štíhlejší bedny, kterým by časem třeba mohl dopomáhat sub - tedy 8" .  Bedny mají být součást interiéru a ne dominatou smile

Pokud mohu přiblížit moji představu beden tak takto (uvedené odkazy jsou jen pro inspiraci vzhledu, nikoliv protlačování různých komponent):
http://audioweb.cz/vase/mirulu5-32.jpg
http://www.troelsgravesen.dk/8543.htm
http://www.troelsgravesen.dk/ATR-TL.htm

(upravil bubuxin 14. 10. 2009 21:46)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

petrk napsal:

Bedny mají být součást interiéru a ne dominatou smile

To ťažko splníš s 12 alebo 10 palcom.
Zaujímavé by bolo dole použiť 12 palec, lebo takých projektov je dosť málo. Nad to je 5 palec málo, tak sa pýtam nenašiel by sa nejaký vhodný 6-6,5 palcový reprák?

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Ja se připojím ve volbě basáku k petrk, pokud bude konstrukce klasickej sloupek - kvádr, tak je pro mě těxh 8" designove akorát.  Myšlenka basáku do strany, tak jak to mají něktré visatony asi zvukově řešit nebudeme.
Pokud bysme se ale bavili treba o koncepci http://www.humblehomemadehifi.com/Modulus.html  /nahoře klidně i nějaká malá budka/, tak s 10" nemám problém.

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Já bych se finančně  podílel jenom na variantě s 10 až 12 palcem na spodku. Jestli bude na výškách pásek, nebo klasika mi je jedno, důležitý je výsledek. Designově bych si to představoval jako Vaše neveřejné třípásmo s Etonem na spodku.

Příspěvky [1 až 20 z 113]

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£