(upravil dawsoo 14. 9. 2008 14:46)

Téma: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Z legrace jsem zakoupil páreček mikrobedýnek Heco Victa 200 http://www.hifibazar.cz/obr/n_Heco_Victa_200_tresen.jpg ,které časem poputují ke známé k TV... důvodem bylo že nemám teď nic a měl jsem náladu a chuť udělat nějakou taškařici = byl jsem zvědav co na mý ušiska lowend za hubana = 2.990,- pár s daní němcí vymysleli... no nebudu napínat překvapivě to i hraje tak že nemam to chuť vyhodit z vokna big_smile a to pozor!!! o dost lépe než půjčený ARS1014 který nemůžu navzdory vcelku z tý doby poctivý povedený vexli poslouchat ani náhodou (ještě někdo bude psát že tvm a tesla je gut a zmrzačim ho !!! big_smile snášel jsem to tejden a never more!!!), ale k věci provedení v týhle cenovce lehce nad očekávání .. má to regulérní vyhýbku, která má ve výškový sekci i MKT kondíky cívečky sou sice malý ale jsou tam tři, u basáku jsou dva bipoláry a viděl jsem i tři keramický 4W odpory slušný ne? .. měniče: spodek plecháč papír s přidaným stínícím magnetem vypadající na tuhle cenovku vcelku ok s okrasným stříbrným plastovým rámečkem kerej ho kreje tak že to je pěkně zapuštěné a celé čtyřmi imbusovými vruty přichyceno do bedny ,vejšky neodym textil s velkým závěsem s rámečkem z téhož matroše jako rámeček u středobasáčku...a opět ty samé imbusy,zapuštěno slícováno... bedna má i vcelku rozumnej tvar a vzadu pěkný zaoblený BR a dobře vypadající šroubovací terminály... takže první obhlídka nedopadla vůbec zle... deme dále.. ke zvuku

Bedničky hrají poměrně příjemně,ale zázrak a ani vyloženě průšvih se nekoná....uchotest růžovým šumem sice ukázal nějaké ty zabarveníčka ale vyloženě žádná tragedie se taky nekonala,co mě ale překvapilo byl objem basů či spíš basíčků big_smile a neuřvaný poměrně čistě znějící středy... nahoře je to trošku na efekt připepřený vše cinká ale slyším že vejškáč není vůbec taky tak hroznej... takže měniče nebudou žádnej uplnej "TIPA PRODUKT" čili souhrnně vzhledem k ceně ve výsledku dobrý,nemůže se to samosebou měřit s bednama kolem 10 tis,ale leckerou dražší bednu kolem 6-7 si myslím že by to potrápilo ...a proti čemukoliv DIY s TVM-kama v podobný kubatuře (ARN 116,150+ARV cokoliv) bych to klidně postavil...

Co z toho plyne? Vcelku nic pro mě,jen to že tady jasně vidim a slyšim že low-cost DIY projekty typu nemam peníze a proto jdu do DIY už dneska nemaj vůbec žádnej smysl... výrobci díky žlutý řece uměj udělat slušnou levnou bedničku s vyhýbkou kterou si myslim že bez měření nelze překonat a navíc za peníze že když bych to sečetl (truhlařina,repro, bižu,vyhýbky a součástky) tak za ty peníze to prostě nelze postavit a to ani s měničema za pár šupů... pokud je pultovka v čr kolem 3,5k tak by mě zajímalo za kolik to vyrobili big_smile

Tak a teď čekám na řádnej flejm big_smile

Není co dodávat...

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Asi treba trafit na dobry produkt. V tejto velkosti by som rad pocul Q Acoustics a PSB Speakers.
Znacka robi svoje a casto su menej zname bedne v rovnakej cenovej kategorii lepsie, lebo vyrobca si nemoze dovolit tak nadsadit cenu. Nejake Sony alebo Philips by v tej cene tak dobre nehrali.
Zo zvedavosti som bol v NAY a nechal si pustit 4pary stlpov, 2x Jamo, 1x Yamaha, 1x Sound Fidelity. Tie Jamo este jakz-takz boli pocuvatelne, jedne boli 2pasma, dalsie 2.5pasmo, cenovo asi 10t a 13t Sk par, Yamaha boli strasna bieda, 6500Sk, SF boli tiez dost slabe, povodna cena 12t (predavac povedal, ze za tolko boli nepredajne), koncova znizena po ca 2rokoch na 4t Sk. Taktiez Pioneer za takmer 10t je konstrukcne hrozny,ale zvukom sa da. Za vsetky vsak mozem povedat, ze moje DIY za 7.5t vsetky prehraju v kazdom smere, zaostavaju voci niektorym maximalne v mnozstve basov.
Problem je ozaj konstruovat v dolnom cenovom pasme, kde naklady na material mozu prevysit cenu ekvivalentu z obchodu. Alebo druha moznost su DIY vyzerajuce konstrukcne horsie (drevo zo starej skrine, tapeta ztrhnuta zo steny, droty trciace von zo steny... smile ) ale hrajuce viac na urovni,kedze sa niekde usetri...

(upravil Thales 1. 8. 2008 2:31)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Tak zrovna ARS1014 mi nepřijdou moc ideální z produkce Tesly a mě se také nelíbí. Byla to taková ta základní řada tehdy. Mě se mnohem víc líbí poslechově řada ARS850, 84x, 94x. Ty středovýšky tam ač mají své mouchy mi přijdou poslechově příjemnější než ty dvoupásma a třípásma s tím ARZ460x. A abych nezapoměl velice pěkně zní i ARS641 ,o)

(upravil Starter 1. 8. 2008 9:21)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

dawsoo hehe já včera sehnal Heco 300 za litra provizorně. A taky jsem čuměl jak to hraje, o proti TVM fakt slušné smile Jinak jsou to prakticky ty co máš ty akorát větší s jinou výhybkou a 6.5" hraje celkem slušně. Fakt jsem čuměl. Akorát když je mám ťed u zdi tak zadunívají ale když si pak někde seženu stojánky a dám je na stojany tak 15-20 cm od zdi tak je to o dost lepší. A strašně mi chybí výšky, nevím jestli to je tím že sem poslouchal předtím uřvané Tesly (chyba výhybek neplivu na ně) a nebo receiverem. Mám na receiveru přidáno pár dB na výškách ale myslím že to bude OZ v preampu že ho bude stačit vyměnit za lepší. A možná zkusím poměřit a trošku upravit výškou sekci pokud je zatlumena nějakým z keramichý kondenzátorů. Jinak myslíš že má cenu měnit ty bipoláry nebo tam rozdíl poznat nepude?
Jinak za ty prachy i za nové fakt hrají pěkně.
Jo a ještě přidám ta basová složka, no opravdu něco šileného. I metal na tom zní slušně, fakt člověk hledá pod stolem subwoofer. Zkusím tomu pak proměřit charku. A ten basáček má chlazenou cívku dokonce big_smile A jen tak se nezapotí a fakt dostat ho do úzkých dá celkem práci v paneláku.
Zkoušel jsem a do 50hz hrají bez slyšitelného poklesu. U 40hz už je ten znát. Ale těch 36hz potichu taky zahrají. Zkoušel jsem to při bežné hlasitosti. A libí se mi sice asi né nějak moc drahé a zlacené terminály ale šikovně vyřešené, i banánky i šroubovací a navíc se tam vleze vodič o velkém průřezu.

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Starter: Jaký třístovky že to máš? Před 2 rokama jsem pořizoval Metas 300, stály 10 litrů a stojej myslím tak i dnes. Ale teď mám SPM250 a chci k tomu něco lepšího smile

(upravil dawsoo 1. 8. 2008 12:51)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Starter:
Myslím že nemá...  vyhýbka kdyby se udělala odznova tak si myslim že by to byly dobrý levný bedničky,tahle vyhýbka sledovala taky trošku cenu...takže  takhle jak to je bych to viděl k PC nebo ve vícekanálu k nějakýmu levnějšímu receiveru na DK podpořeno subíkem...na zadunění pomůže vytlumení... není tam skoro nic uvnitř a ráno jsem tam dal trošku isoveru a hned je to jináí písnička zas dole...

Dunkeráček:
Metas je vyšší řada... než Victa... předpoklad je že budou lepší urobený a budou mít i solidnější vyhýbku

Není co dodávat...

(upravil Starter 1. 8. 2008 13:21)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Metas má podle mě stejný spodek, jinou výšku a lepší výhybku smile Ale stojí 2x víc.
dawsoo no já se je chystám změřit tento týden, abych se vůbec naučil měřit. Pak zkusím dosadit tu výhybku co tam je a uvídím co výjde. A pokud se to vyplatí tak ji poupravím/předělám. Možná udělám novou pokud nebude nějak drahá. Myslím že repro není zas tak špatné. Jinak já mám uvnitř narvanou nějakou tkaninu a ceklem dost jí tam je. Bojím se abych tím isoverem nezmrvil funkci basreflexu. Ale ono to zadunívá opravdu jen kvůli nevhodné místnosti. Když dám bedny na kraj stolu a sednu si naproti na postel tak to neduní a výšek je víc. A když je mám u stěny tak 5cm jako teď tak to zadunívá a je málo výšek. Dokonce máš možná i jinou výhybku. Tady malý náhled
http://img505.imageshack.us/img505/602/vyhybkadw6.th.jpg

Omlouvám se omylem jsem to vyfotil na malé rozlišení, při rozkliknutí náhledu je fotka o něco větší.
Podlé mého ta výšká hraje pěkně a středobas je slušný akorát není tak naleštěný smile (magnet koš ..) Změřím i Ts parametry a uvidím. Ale podle mě v Metas budou stejné nebo velice podobné repro jen lepší výhybka.
Každopádně za sebe řeknu že třístovky jsou o proti TVM v podobné cenové relaci o dost lepší. Ono je to asi taky tím že Heco je velká německá firma a o proti TVM vyrábí víc budek, takže si mohou dovolit použít lepší technologie atd...

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Strater:
Ta vypadá uplně stejně big_smile

Není co dodávat...

(upravil Starter 1. 8. 2008 13:32)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

dawsoo konečně mám lepší bedny než ty big_smile Né dělám legraci. S tou výhybkou jsem si myslel že budou stejné ale nahoře si psal pokud jsem to dobře pochopil.
má to regulérní vyhýbku, která má ve výškový sekci i MKT kondíky cívečky sou sice malý ale jsou tam tři, u basáku jsou dva bipoláry a viděl jsem i tři keramický 4W odpory slušný ne?
Já tam vidím rezistory 2 a cívky taky 2 tak proto, ale psal si to ve 2 ráno tak se není čemu divit smile

Ovšem baví mě opravdu imedance beden, 4-8ohm Aspoň píšou pravdu že ta impedančka lítá. A nebo neví co staví tak radši napíšou 4-8.

(upravil dawsoo 1. 8. 2008 13:51)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Starter:
Koupil jsem ještě Triangle Cométe z druhý ruky neboj nemáš big_smile Já vim je to sranda pohoda.. no čoveče já mam cívky tři a odpory taky... jinak vypadá stejně ta destička jsem myslel... uchycená na terminálu... jinej basáček trošku jiná vyhýbka... asi nemaj jednu pro všecky klucí německý


Impenadnce že lítá nevadí... pokud to neleze pod 4 ohmy... jsou mnohem dražší tovární bedny i v hajentu big_smile kde se nestyděj jít ke 2 ohm

Není co dodávat...

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Dobře nebojím se big_smile Jo Impedančka je v poho, můj zesík stejne snese všechno smile S tou výhybkou se omlouvám smile Jinaj jdu se pokusit konečně dát dohromady mikrofon a pc a zkusím změřit budečky.

(upravil dawsoo 1. 8. 2008 14:34)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Takže vážení DIY bastlíři jsem rád že nejsem hluchej :biglol: tady je důkaz že nekecám... origo provedení jen dotlumeno ... myslím že nízkorozpočtový projekty sou o ničem... tohle je sakra slušný a překvapivý.. chára přesně jak jsem říkal... nahoře připepřený srazím to odporem a bude to mazec..

http://img379.imageshack.us/img379/7985/screenshot002jv9.th.png

Není co dodávat...

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Ono stačí trochu počítat - velké třípásmo s TVM přijde dejme tomu na 8000, z toho 4000 jsou měniče. A pokud se jde do něčeho třeba za 12000, tak už na měniče zůstává dvojnásobek...

Myslím že malé budky pod 5k a větší třípásma pod 10k se vyplatí stavět leda pro zábavu, ne pro úsporu.

Ale zjistil jsem že s kvalitnějšími věcmi je to lepší zábava...

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Pěkné, aspoň mám podle čeho porovnávat.

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

dawsoo: Rád bych to viděl přepólovaný.

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

dawsoo: Hm, viz, treba ty moje Allegra 70, co me tedka lezej na pude, ale tak pred 1.5 rokem, kdyz jsem je teda jeste pouzival a nemnel nic lepsiho, tak za tech 3k za par, byli taky solidni..zvukove. Jinak provedenim asi horsi..ikdyz jsem je teda pravda, nikdy nekuchal. Ale nekde jsem neco tady na foru zahlidnul, jak je tu nekdo nafotil ze vnitrku.
Kazdopadne ty tvoje, budou uz asi lepsi wink Jinak celkem solidni charka, no.

(upravil dawsoo 1. 8. 2008 16:16)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Po drobným tuningu asi za 10kč.... mě se chce tak smát big_smile
http://img134.imageshack.us/img134/4350/screenshot006oo5.th.png

Antonio:
Jak je libo panáčku za chvilku to tu bude big_smile teď na nich poslouchám Particii Barber big_smile

Není co dodávat...

(upravil Starter 1. 8. 2008 16:16)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Já se při poslechu Diany Krall a včerejším kupu třístovek za levno jen usmívám big_smile

(upravil dawsoo 1. 8. 2008 16:26)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Starter:
Jo je to veliká legrace...proto jsem to taky fiknul na smetiště kde legrace bejvá tolerována big_smile

pro porovnání ARS1014

http://img513.imageshack.us/img513/6024/screenshot007uc2.th.png

Není co dodávat...

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Jo legrační to je, ale hlavně příjemné pro mé uší big_smile Ještě že jsme na smetišti.