Téma: Tipa - Otřesný zážitek

Dnes jsem zažil něco co už zažít nechci. Dostalo se mi do pazour (půjčkou) tohle

http://tipa.eu/cz/produkt/05430001-repr … 156-8-ohm/

Marně vzpomínám kdy jsem něco tak hrozného slyšel. Možná leda tak 2AN63375 s vyměklou membránou a snad i ten byl lepší. Dal jsem ho zkušebně do 100L uzavřenky. Basy vůbec žádné (jak kdyby byly odřízlé), nad tím to něco tak jakoby dělalo ale ale s mizernou citlivostí a spíš tak teplý vzduch či vlnění než cokoliv jiného a ještě dost zkresleně a rozplizle a pak najednou takový řev jak když šlápnete kočce pořádně na packu. Až jsem se poprvé lekl. Fakt strašný. Nejsem žádný highendista fakt že ne ale z tohohle mě za chviličku rozbolela hlava a musel jsem to vypnout. I prastarý ARO814/835 tomu bez problému nakope prdel ve všech možných smyslech. Snad kromě velikosti a zatížitelnosti.

Tady je nějaké měření z Prodancu ale čistě poslechově ani tomu nevěřím. Ta citlivost musí být určo nižší.
http://www.prodance.cz/protokoly/ACR_38H156SCF_TIPA.pdf

Já bych jen doplnil rozměry magnetu a hmotnost:

Průměr magnetu 155mm
Výška magnetu 20mm
Celková hmotnost 4,6Kg

Magnet je vyrobený z lisovaného hovna. Je to ještě horší než u těch autohifi sráčů od Magnatu.

A než se zeptáte co jsem čekal tak vám odpovím. Čekal jsem že to bude hrozné ale tohle je ještě daleko za hranicí co jsem čekal. Z parametrů tak strašlivou hrůzu prostě nevyčtete.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

no vzpomínám si na muj začátek kdy jsem plánaval bedny s tímto reprákem big_smile

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Ale fešák to je.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

No tak bodejť by to ve sto litrech uzavřených hrálo basy, když to má Vas přes 400...

Web

Re: Tipa - Otřesný zážitek

a máš snad ten dojem že by to ve 300l hrálo nějak znatelně líp? a to se nekoukám na to, co by udělalo ve 300l nějaký slušný 21" hovado.... opět mrhání prostředky na kus sračky.

(upravil Thales 6. 7. 2008 1:22)

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Testovací ozvučnici mám jen 100 litrů což není optimální ale jinou na testy tu bohužel nemám. Ale tím to fakt není. V ozvučnici se skoro stejným objemem jsem testoval ARO932 a ten má Vas 470 litrů a bylo to o něčem úplně jiném. Ten sice nešel nijak extra dolů, ale to co zahrál zahrál s celkem solidní razancí a i zbytek pásma mě celkem překvapil. Prostě v pohodě. Dalo se i odhadnout co to udělá ve větším objemu. To samé ARO814/835 které jsem testoval ve stejné ozvučnici. To samé. Ale tohle v pohodě nebylo. Ale hlavní je ne že to má nebo nemá basy ale o to jak hnusný to má ten zvuk co z toho leze.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Test k hovnu, změřit TSka, zjistit Xmax pak o tom můžem něco říct. Co sem teďka dostal cívky z dexonu tak i pro velký basáky sou šíleně krátky - malinká Xmax. Jestli to jde rozdělat, tak bych to rozdělal, změřil Xmax, vrtnul magnet a pak o tom můžem něco prohlásit.
Sinclair: Máš od tipáka parametry?

Web

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Nikdy jsem to neviděl a prohlašuju o tom, že to je sračka, se kterou nemá smysl ztrácet čas.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Checku jestli sis nevšiml linkoval jsem měření z Prodancu. Včetně TS. A proč bys prosímtě vrtal magnet když na druhém linku co jsem postoval je za prvé fotka, za druhé je tam písemně napsáno že je vrtaný? A znovu opakuju - zvukový projev repra si nevymyslíš jen podle TS. Podle toho můžeš jen odhadnout chování repra v určitých aspektech, ne však ve všech. Speciálně to platí u repra které má hrát i nějaké ty středy. A Frank má pravdu - nemá cenu s tím ztrácet čas. Měl jsem to půjčené jen ze zvědavosti, ztratil jsem s tím 10minut času od A do Z. To je toho.

Checku kurňa ty si občas tak chytrej že si ani nepotřebuješ přečíst co jsem napsal a nalinkoval hnedka napoprvé abys mohl reagovat.

A myslím že "test k hovnu" jak si napsal to nebyl. Řekl alespoň něco i když ne vše. To podstatné mi ale potvrdil - je na prd.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Check je velmi sikovny; vie podla TS zistit, ako reprak hra, aky ma zvuk, ako bude hrat basy aj bez simulacie....skoro ako Chuck Norris (na Chucka nema nikto) smile

{vtipek only smile}

Re: Tipa - Otřesný zážitek

No, já už podle TS taky vidim jestli se mi nějakej basák bude líbit...

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Nj sem byl v ráži, tak sem si toho nešimnul. Ano mě stačej TSka, abych věděl co z toho repráku dostanu.
Todle je vhodnej reprák, tak akorát do nekonečný ozvučnice. To bys mohl Thalesi prubnout, když už tu díru ve zdi máš.

Web

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Já jsem to prubnout chtěl, za tím účelem jsem si hotaké půhjčoval, ale poté co jsem slyšel už takhle to ani zkoušet nebudu protože ten reprák prostě nemá šanci zahrát tak aby to bylo poslechově příjemné. Neumí zahrát čistě. Zejména ne při malé hlasitosti. Když hlasitost zvednu tak se to sice o trochu zlepší ale... No uvidíme.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

jak dokážeš checku odhadnout z TSek jak to bude hrát? dám ti 500 na hodinu když to bude pravda big_smile

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Dá se z toho vyčíst použitelnost v různejch ozvučnicích. Když si naděláš stovky simulací, tak to taky uvidíš.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

to ale neznamená to co jsem řekl. kdyby to tak bylo, tak ty sračky máme doma doteď všichni.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Tipák má takový parametry, že by se to do OB velmi hodilo, jestli to má přiměřenou Xmax.
Peníze pro mě sou konečně správná motivace, abych o tom napsal článek, ale připrav si jich hodně, bude to douhý.

Web

Re: Tipa - Otřesný zážitek

je vidět že máš hovno co na práci když se sereš s takovimhle svinstvem.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

To bylo na mě?

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Thales: ne, na checka. ale jestli to tak cejtíš i ty... cool