Téma: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Když jsem předtím měl 2x OPA2134 a na poslední pozici byl místo současné OP275 obyčejný F NE5532 - tak se mi svuk s tím NE5532 líbil víc. Přestože ve vašich testech dopadl hůř než OP275

Zrovna jsem osadil poslední pozici OP275 a jsem nešťastný - přebasováno, něco chybí - neslyším tolik detailů. Jakoby zvuk byl pomalejší?? Mám rád rychlý zvuk, který útočí na smysly a neustále překvapuje detaily.
Jaký by se mi prosím mohl líbit OP a zároveň by se do HD2 dal nacpat? Přitom mi OP275 vyplynul ze zdejší diskuse, jako doporučovaný na poslední pozici sad

Zesák mám Yamahu AX596, repra jsou 4ohm sloupy, Hraju upsampling z Foobar2000 - Secret Rabbit code

I když mi třeba nedáte jednoznačný recept, budu vděčný za jakékoliv zkušenosti, které mě posunou blíž

a ještě mi u OP275 kromě basů vystupují činely, rolničky - tyto vyšší frekvence, když se objeví

Web

(upravil opamp 5. 7. 2008 9:31)

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Já jsem Ti svůj názor na OP275 do mailu napsal... Tak vidíš.

Zkus prohodit OP275 s OPA2134, co to udělá.

Web

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Ahoj, tak to mohl být osobní vkus - jakože jich je na světě kolik je lidí. Alespoň teď máme stejný vkus hmm Máš na mysli na všech pozicích, tedy 3x OPA2134?

tahle sestava 3xOPA2134 tady ale někde byla do HD2 myslím nedoporučována..

btw. psal jsi smile, že se ti nelíbí feťáci jako OP275 či OPA2134, tak z toho jsem usoudil, že když byly OPA2134 u mě skok k lepšímu... tak i OP275 bude - nebyl, musím hledat dál

Web

(upravil opamp 5. 7. 2008 10:36)

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Já myslel to co jsem psal, tedy přehodit OP275 a OPA2134, čili každý kanál bude osazen jinak, do toho pustit mono signál a testnout jak co zní. Jeden kanál bude zesilován 2x OPA2134 a druhý nejprve OP275 a poté OP2134. Třeba se na této pozici bude OP275 dařit lépe.

Cílem hry je zkusit, jestli by ve finále nebylo dobré mít tam 2x OP275 a 1x OP2134. Pak bych Ti prodal i druhý OP275 a zbavil bych se obou smile

EDIT: Máš pravdu, já neskáču nadšením ani z OPA2134 (a mám dva kousky na prodej) smile

Web

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Á tojí to za starou čočku. Ale díky za pokus. Hodím tam zas osvědčenou kombinaci

PS: někdy mě to až rozesmívá. jak ta muzika zní jako ožralá smile

Web

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Jestli chceš kvalitku, zkus si někde vyškemrat k poslechu LME49720, nejlíp hned 3 kousky. Je vysoká šance, že je už z těch patic nikdy nevyndáš.

Vhodná osoba ke škemrání by mohl být Klon, ale ode mne to nemáš smile

BTW jsou to "blbý bipoláry".

Web

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Jo, 3 kousky LME hrály dobře smile

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Dík, jdu škemrat smile

Web

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Abych jen neházel špínu na OP275 a další feťáky, doporučuju přečíst si důkladně aplikační poznámky v datašitu a hlavně tu na straně 9 vpravo dole - zdůrazňuje se tam nutnost vzájemného impedančního vyrovnání vstupů. Vzhledem k tomu, že ve většině stávajících zapojení (můj CD přehrávač, kde jsem OP275 testoval, nevyjímaje), možná ten zvukovej průjem pochází právě odsud.

Web

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

O fous lépe na tom jsou z osvědčených BurrBrown OPA2132,  případně doporučuji zkusit AD826 od Analogu, což není op pro audio, ale je celkem použitelný.

(upravil opamp 7. 7. 2008 9:53)

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Kupodivu nejlíp z feťáků, co jsem testoval, mi zněly AD823. Tatínek je má v CD Tesla MC902 od Davida.

AD826 jsou dobrý, ale LME jsou lepší smile

Web

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

opamp: No, mě by zajímalo co by na to Dawsoo. protože on tuším psal, že na třetí pozici OP275. A OP275 propagoval - snad věděl proč?

Web

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Ahoj, mi nejlépe hrály v HD2 tyto kombinace:
2xAD823+NE5532 (kupodivu!)
2xAD823+LM4562 (stejné jako LME49720)
2xAD8620+LM4562 (asi nejdetailější kombinace, vyvážená velmi)
2xAD8066+LM4562 (velmi šťavnatý zvuk, ale až dunící)

Zkoušel jsem i různé kombinace s OP275, OPA2134, + LM4562 na všech pozicích (přišlo mi to jakési přesyčené).
AD8620 lze zakoupit s adaptérem z USA, 8066 se dělají jen jako SOIC a musí se pájet na SOIC-DIP adaptér. Nejjednodušší a nejlevnější cesta je pořídit 2xAD823 + LM4562 např. z www.tme.cz. Pokud tě zajímá více detailů, napiš privat mail. Nebo koupit jen dvě AD823 a nechat tam jeden NE5532 (každý z původní trojice hrál jinak!).

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Ahoj,

mám Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi http://www.audiotrak.net/products/prodigy71hifi/

OP taky v paticích ... ne že by mi přišli že hraje špatně, ale vždy je co zlepšovat ... co tam mám nacpat ? Něco o tuningu téhle karty je zde http://www.mp3car.com/vbulletin/review- … -hifi.html

První co mě napadlo že bych tam dal OPA 2134. Problém je že na 7.1 kartě je 5x 4580D. Mám měnit všechny ? Zatím hraji jen stereo, ale plánuji 5.1. Co myslíte ?

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

LME 49720 Válí ! - tenhle zvuk se mi líbí. Co je hned, oproti předchozímu osazení, patrné, je úbytek basů. Ne že by předtím bylo přebasováno. A objevily se větší detaily ve vysokých výškách v podobě šustění, štěrchání rumba, sykavky a podobně. LME 49720 Hrají s jakousi nezúčastněnou lehkostí / odstupem. Ale zároveň už teď je jasné, že nebude pro všechny žánry hudby. Myslím, že budu experimentovat s OP275 a OPA2134 na poslední pozici.

PS: jsou to originály - podle označení. Leda pak, že by to byly napodobeniny

PPS: čekal jsem na ně z centrálu GMka jeden pracovní týden, což jde a cena 120 vč. DPH

PPS: tím odstupem jsem myslel to, že není to takový ten hutný zvuk, který se na tebe valí

Web

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

to jimmy_t: Tvoji kartu neznam a v problematice se nevyznám. Můžu ti říct moje poznatky z HD2.

Tak tedy: nejlepší kombinace pro vlastníka reproduktorů nejvýše  střední kvalitativní třídy 2xOPA2134 + 1xNE5532 - skvělá cena a zvuk vážně moc hezký. Cena celkem ca 150kč

Nej nej kombinace: 3xLME (ale problem zda se mi se šuměnim při více nástrojích).  Poslední LME tedy nahrazeno NE5532 čkem. Tato kombinace OP ti přinese řekněme 10% zlepšení detailů prokreslení a ohraničení nástrojů - zpevnění basů a vůbec všech zvkuků. Aby tohle ale platilo, tak musíš mít 1) bedny 2) vpoužívat přinejmenším upsampling - ASIO 3) poslouchat z formátu např. FLAC nebo hodně kvalitních MP3 když už MP3 4) mít zesák, který ukočíruje tvoje bedny 5) já mám ještě biwiring. Líbivost nebo zabarvení u LME nehledej.

Pozn. NE5532 mám tři kusy a přijde mi, že každé hraje trochu jinak

3xLME je super až na jednu věc, že v pasážích kde začne hrát více zvuků / nástrojů slyším šumění, syčení - nebo se mi to zdá? ztrácí to ostrost v rozlišení

2xLME + NE5532 se mi jeví jako nej. Možná, že moje ucho si už na to NE5532 zvyklo. Šumění prakticky zmizelo, jen občas mám pocit, že ho zaslechnu.

Web

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Nemám možnost tolik experimentovat jako ty, takže nečekám nejlepší možný výsledek, ale jen hledám nějakou střední cestu. Někdo z PCT fora tam dával na všechny pozice LME 49860. Já bych to viděl asi na OPA2134. Nebo je ještě nějaký lepší universál kterým není co zkazit ? Nechci upravovat napájení atd.

Vyměním všechny přičemž jeden OP je pro sluchátka. Nevadí to ?

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

pro sluchátka by neměl vadit -nemusíš ho vůbec řešit

Pokud to tedy z obrázku chápu správně tak pro každý kanál jsou dva operáky  L=2 P = 2.  Použil bych tam ty OPA 2134 a budeš maximálně spokojený. Ale dej si tu práci a kup jen Burr Brown - načí se dvěma B v bílem obdélničku.

Web

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

Je to trochu jinak viz. http://www.audiostereo.pl/zalaczniki/959157_1.jpg ... takže copak tam asi dělá ten neoznačenej, netušim ...

Re: výměna OP v Prodigy HD2 - jaké nyní?

vstup? smile

Web