Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 28)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 28 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 543]

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Ta usměrňovačka se dá sehnat celkem v pohodě. bacha na náhradu křemíkem - jsou tam menší úbytky a na filtračních kondech je tudíž větší napětí. Jinak tu elkum mám také rád smile

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

taky je díky výrazně nižšímu dynamickýmu odporu tý křemíkový diody značně větší proudovej náraz... stálo by asi za to dát s těma KY do serie ještě odpor tak nějak v relaci s vnitřním odporem původní flaškodiody.

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

á tak, jak jsem psal, je to už 20-23let, rádio hraje ikdyž ho málokdy pustím smile. Mám taky dojem, že na trafo se mi nevešel plný počet závitů, takže možná nevědomky k dobru.
Později jsem domů natahal ještě Harmonii, Kongres, oboje dvakrát. Dokonce i pověstný Talisman. Něco z toho hraje, ale to je jen taková zábava smile
Od jedné babičky jsem loni dovlékl ZZ-T512000, jak je na:
http://aukcje.gazeta.pl/show_item.php?item=401857522
Chce provést úplnou generálku, dráty jsou styřelé. Elektronky mám už všechny.=)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Těch 6Z31 mohu v případě zájmu nasypat hromadu, známý jich má dost hodně smile.

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

betaron: K tomu ZZ gratuluju!

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Sendy, ty flaškodiody mě tak nevrušují. Spíše ty coby profiopravář máš určitě někde v krabicích PCL86.
Poněvadž mám jen polské, chci vyzkoušet i Tesla PCL86, popřípadě jestli jsou i od jiného výrobce.
Tato verze sluchátkováho zesilovače s korekcemi se mi jeví zvukově dobře, jak již několik dní poslouchám a zkouším různá sluchátka. Pevně věřím tomu až u něho bude toroid s oddělenými zdroji pro každý kanál, že získá více na prostoru zvuku a dynamice.
…šak někdy;… do Ostravy jezdíme hrávat čas od času smile

Opampe ZZ je to nádherná almara, kus pěkného starožitného nábytku smile

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

PCL86 mám poslední 4ks a mám je jako náhradní k jednomu německému krámu. Možná ještě něco má známý, ale po totálním úbytku ELC86 došlo i na tyhle lampy sad. Na tyhle lampy bych už raději zapomenul do jakýchkoliv nových věcí.

Web

(upravil Betaron 8. 8. 2008 11:37)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Co se dá dělat; ještě možná Sinclair, ten má všechno možné…=)

Zajímala by mne jedna skutečnost:
Onehdy jsem prověřoval všechny 6P15P jestli všechny hrají – a nebyly všechny v pořádku!
Jedna flaška po chvíli nažhavení – blesk, rána; lekl jsem se dost, sluchátka strhl z hlavy a málem urval šňůru lol Zaplaťpánbů, sluchátka vydržela! Myslím tím měnič.
Jak je tato situace kritická pro sluchátka? Nerad bych při nějaké náhodné situaci konce života elektronky přišel o drahé sluchátka.:lol:

(upravil hranatybraska 8. 8. 2008 12:15)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Tak to máš štěstí že to vydržely, to buď rád. Tam mohlo jít kliďo na výstupní koďour plný anodový. Ale netuším, kolik je tam normálně v klidu, ale tiplul bych si tak 10V, ne?  Ono je lepší nejdřív tu flašku vyzkoušet přeci jen bokem. Takhle jsem si odpravil reprák u jednoho starýho rádia, kde jsem vyměňoval el84. Getr byl v poho, ale když jsem ji tam hópnul a zapnul to, tak se ozval akorát lupanec, a od tý doby ten reprák chrastil. sad Od tý doby když zkouším starší flašky, tak je nejdřív nechám pár minut někde bokem jen žhavit a pak jima nechám tak půl hodiny procházet pár mA. Zbytek zařídí getr.

Web

(upravil Sendy 8. 8. 2008 12:38)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Nechci rýpat, ale vše lampové má být zhotoveno tak, že při průšvihu v lampě dojde k minimálním škodám. Což platí i pro nelampové věci...  no nevědějí to ani soudruzi v US, mám zrovna na stole zes za 70K, střelila jedna elka, výboj A-f, jenže ze žhavení je napájen nějaký Atmel, který komunikuje s dálkáčem a řídí volume. Teda řídil...  už není poznat, že to byl Atmel, čip byl vybaven katapultáží sad

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Hezký smile Jenže jak to udělat tady u sluchátkáče? To tam dávat nějakej varistor, či co?

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

A to je právě otázka, jejíž realizovaná odpověď  rozděluje lidstvo na fušery (a potenciální vrahy či sebevrahy) od mistrů v oboru smile

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

...i ty tajnůstkáři jeden smile

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Copak jsem napsal, že odpověď znám ? smile

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

A je to i částečná odpověď na to, proč bastlíři na těchto konferencích považují sporadicky přítomné profesionály za nafoukané, arogantní a pravidelně jsou nařčeni ze syslení informací...

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Aha.. Mno.. Ehm.. jdu si něco přečíst.. smile

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Doufám, že tu trilogii o elektronkách. Nebo jsi ji nekoupil? Jestli ne...tak...

Web

(upravil hranatybraska 8. 8. 2008 22:16)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Nakonec jsem ještě dával dokupy jeden bezdrát, co odešel uprostřed jedný akce, a ke kompu jsem se dostal až půl hodiny po skončení aukce sad Pěkně jsem si nadával. Ale našel jsem si je už v katalogu knihoven, a poslal mail do naší knihovny, aby mě je vypůjčili smile

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Ušla mi nějaká zajímavá bichle ?

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

To máš, Zuzánek-Deutsch a spol., ta trojbarevná trilogie z Rožnova.

Web

Příspěvky [121 až 140 z 543]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 28 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£