Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 74]

Téma: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Jako první uvádím číslo 0405244, to je typové číslo transformátoru u firmy Tronic pro zesilovač PA03.

Budu rád, když sem sám Pavel nebo někdo další doplní čísla traf pro DPA222 atd., ať je to všechno pohromadě.

Web

(upravil reeb 13. 1. 2012 20:20)

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Trafo pro DPA222 má u Tronicu typové označení 0702352.

Vnější D=122mm, Výška=55mm.

http://imageshack.us/photo/my-images/51 … pa222.jpg/

Web

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Pro DPA330Mk4 je: 0902679

Web

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Nemáte někdo označení trafa pro DPA 380?

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

http://www.jkeltra.cz/transformatory-od … -trafa.php

Výkonnější 400W verze: TYP 400641

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Alebo  200641    
dvakrát. Tak to mám ja, ako dual mono.

Web

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Dík za info.

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

mě bylo kdysi řečeno, že pro DPA380 je to tohle trafo od tronicu: 0902679 09/40   tak doufám že až mi přijde že mě s nim stavitel mého DPA nepošle do háje smile

Web

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Je to 300W, což je na doma akorát.. Tak bud v klidu  wink

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

to asi jo,ale abych pak na své DPA nemusel nalepit samolepku že je to jen tak trochu DPA sad to by mě pan Dudek spleskal až by mě potkal

Web

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Mám možnost sehnat klasická EI trafa vyrobená přesně podle návodu p. Dudka za podstatně menší cenu, než toroidy. Je klasické trafo oproti toroidu velký rozdíl v kvalitě zvuku??

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Měl by ses vyjadřovat přesně: žádný návod na výrobu EI trafa jsem nikde neuveřejnil, pouze specifikace jader, dimenzování a voltáž jednotlivých vinutí...trafa použitá v prototypech, byla EI, ale s klasickou konfigurací, tj. primár vespod, sekundár navrch. Tato trafa měla skoro shodné vlastnosti jako toroidy, ale dnes se dělá skoro výlučně tzv. dvoukomorová konfigurace, která je proto oproti toroidům měkčí...
Rozdíl oproti toroidům je ve zvuku nicméně skoro zanedbatelný....

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Omlouvám se Vám za nepřesnou formulaci a děkuji za radu

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Já mám ve svém DPA ještě klasické EI, vyráběné přímo Tronicem v 90.letech, řešeny dvoukomorově. Napětí na filtračních elytech bez signálu cca.2x60V, při vybuzení na plný výkon do umělé zátěže cca. 2x48V. Zvuk super, neporovnával jsem ale s žádným DPA s toroidy. Já bych se jich nebál, rušení mag. polem se nekoná, brum z repro prostě neuslyšíš. Nevýhoda je vyšší váha zesíku.

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

20% pokles při jmenovitém zatížení mi i na dvoukomorák EI přijde dost....nejsou ty trafa na max výkon poddimenzovaná?

(upravil Xhibit 17. 11. 2010 13:13)

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Bylo to na plne zatizeni do 4ohm sinus 1khz kdy uz zacinala byt videt limitace, spocteno pres 200W vykonu. Ty trafa by meli byt primo dle specifiaci od P.D. ,jsou obrovske, ten zesik ma odhadem tak 30Kg. Zvetseni ubytku nastane asi i tim ze je to mereno az za pojistkami, tak ze v ceste je kabelaz od trafa,diody,propojky a nakonec jeste pojistky. Primo na trafu sem to pro porovnani nemeril.

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … 7e0477b658  Tieto trafá nespoznáva dakto? Na štítku je vytlačené DPA330-440. Sú osadené v amatérsky robenej 380tke. To je ten Tronic z deväťdesatych rokov? Už hrajú oba kanály...

Web

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Tak vidím že jsi vyhrál na aukru smile. Já mám ty Tronic trafa jiné, není na nich popis "DPA.." za to je tam přímo napsáno "Tronic".

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Jo, je to ten z aukra. Vymenil som jeden odpor a jeden 15V stábl a jak nový smile
No, bohvie kde boli roené tieto trafá, celkom slušne sa hrejú. Takch 40 stupňov majú po celodennom tichom hraní.

Web

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Velmi podobná až stejná trafa (štítky, izolace, uspořádání vývodů) jsem kdysi koupil od pána přes inzerci...

Příspěvky [1 až 20 z 74]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£